Polski – Polish

Projekt
ClimateTalks.Org jestzorientowana na proces badania klimatu postrzeganego doświadczenia klimatu ludzi na całym świecie. Celem jest trojaki :

1 . Aby zwiększyć świadomość klimatu lokalnie poprzez rozmowy i interakcji z ludźmi na poziomie podstawowym . Wszystkie osoby , które są losowo wybrał . Po otwartego dialogu na temat ich doświadczeń i zrozumienia klimatu ,świat świata jest zawyżona jako rytuał kończący się rozmowie . To jest, abydoświadczenie niezapomniane i stymulować dalszy rozmowy z przyjaciółmi i rodziną w przyszłości.

2 . Aby udokumentować historie i zjednoczyć je w większej historii ludzkości. Wywiady są oparte na zasadach norweski profesor Steiner Kvale jakościowych metod badawczych , z łatwym , jasne i krótkie pytania otwarte . ( Lista znajduje się na dole strony) . Ta strona internetowa jest pierwszym przystankiem na ” drodze” dokumentowania historii i ludzie za nimi. Strona nie zawiera wszystkie historie , ale koncentruje się na procesie realizacji projektu. Historie są ” zapisane ” w książce później , a inne plany są w przygotowaniu . Do tego czasu korzystają z obrazów pięknych ludzi z całego świata : o)

3 . Aby zjednoczyć ludzi z całego świata, w zrozumieniu ludzi wyzwań stoi . Odbywa się to poprzez wystawy i prezentacje , gdzie udokumentowane historie wraz z filmów i zdjęć są przekazywane . Każdego rokuprojekt idzie do Konferencji Klimatycznej ONZ ( COP) i robi wystawę . Nie jako część oficjalnej konferencji , ale w publicznym miejscu , jak plac lub ulicę . Wystawy są dla ludzi , ludzi i przede wszystkim przez ludzi : o) Więc jeśliCOP ONZ jest z góry na dół , ten projekt jest Bottom- up .

O mnie:

IMG_3032

Nazywam się Jens Louis Jaques Valeur . Jestem artystą z tytułem magistra w projektowanie i wykonanie Biznes z Roskilde University oraz tytuł magistra w Creative Leadership , Innowacji i Przedsiębiorczości z Uniwersytetu w Kopenhadze , IT – University i Duńskiej Szkoły Wzornictwa . Później ja uzupełniona ukierunkowanymi mistrzowskich w badaniach klimatu na Wydziale Antropologii ,Wydział Socjologii iWydziału Nauk Politycznych na uniwersytecie w Kopenhadze .

Jako artysta , pracowałem szeroko w dziedzinie twórczej . Od teatralne i taneczne , małe i duże skalę instalacji artystycznych , filmów i wideoklipów z przodu iz tyłu kamery, fotografii i malarstwa …twórczej wypowiedzi jest to, co jest ważne dla mnie. Średnie , jest bez znaczenia .

Motywacja:

Mój ojciec , Ronny Jaques , był fotografem zawsze podróżuje po świecie , a on zasiał ziarno w mnie do tego samego. Jego śmierć wywołała moje początki jako podróżnik . Jednak muszę cel mojej podróży, i tak zacząłem projekt klimatu.

Z wszystkich top-down materiału naukowego w świecie akademickim i na arenie politycznej ( z czasem utajone rozumowania dedukcyjnego ) , chciałem zrobić oddolne indukcyjne podejście , koncentrując się na ” parterze “, gdzie zwykli ludzie żyją i pracują . A ja chciałem być tylko jeden człowiek mówi do drugiego człowieka , prowadzeniakonwersacji proste i prosto do przodu . Prosiłbym pytania otwarte i powiedzieć jak najmniej , pozwalając im nie mówić , i niniejszym utrzymanie rozmowy jako prawdomówny i uczciwy , jak to możliwe . I tak było , o)

Proces:

Projekt rozpoczął się luzem w formie , z naciskiem na tylko mówić ludziom o kwestiach klimatycznych i wyzwań lokalnych , ale zawsze z “artystycznym” rytuałem kończącym napełniane po świecie i biorąc ich obraz . Ja jednak szybko zorientował się, że ludzie, którym opowiadał mi historie, nie słyszałem wcześniej i zacząłem dokumentowania szczegółowo i ubezpieczenia , żeniewielu pewne pytanie, gdzie poprosił każdym razem , aby upewnić się, mam całą historię i sprawiają, że opowieści porównywalne.

Pięć lat później, około 500 + rozmowy miały miejsce w 90 + krajach . Każda rozmowa jestmały kawałek układanki . Logiczna, w której nie wiesz, copełny obraz wygląda. Ja powoli umieścić zagadkę razem i to jest fascynujące i interesujące znaleźć korelację pomiędzy rozmowami , które są światy i znaleźć , że niektóre słowa są używane w niemal każdej rozmowie .

Cel :

Nie podoba mi się zamek na pewien wynik, ale pozwalając procesu iw tym przypadku opowieści pokazują drogę . Jestem już robi wystawy pod WorldUnite.Me nazwa , ze zdjęciami co roku około spotkaniach ONZ COP .

Od 2008 roku , miliony ludzi widzieliście wystawach na całym świecie. Poniższe zdjęcia są zONZ COP15 w Kopenhadze na Placu Ratuszowym , gdzie zdjęcia zostały wyniesione na interaktywnej 100 stóp świecie duży, a na wystawie w nocy w ciągu 10 dni dłuższy Konferencji Klimatycznej ONZ .

ClimateTalks.Org ONZ COP 15 ClimateTalks.Org ONZ COP15

 

W przyszłości może zrobię książkę,Tablet -format interakcja , dokumentalną , prezentacje …. Czas pokaże : o) Na razie jestem nadal koncentruje się w rozmowach : o)

( Jestem jednak głęboko inspirowany przez ” The Story of Stuff “, a ich sposób opowiadania historii . Jeśli nie widziałeś , powinieneś. Można go znaleźć klikając prawym powyżej lub przechodząc do sekcji linki . )

———————————

Steiner Kvale :

Wywiad Guide: Kvale za 10 kryteriów dobrego wywiad ( źródło: wywiady Steinar Kvale :Wprowadzenie do metod jakościowych badań 1996 ) :

 Kompetentny i zaznajomieni z tematem wywiadu
 Usuń – pytania są proste, łatwe i krótkie
 Structured – dać wyjaśnienie struktury i celu przesłuchania
 łagodny – niech ludzie dokończyć to, co mówią
 Sensitive – słuchać rozmówcy
 Otwórz – reakcja na to, co jest ważne dla rozmówcy
 Mocne – powinien wiedzieć, czego potrzebuje , aby dowiedzieć się , użyj na pytania i podpowiedzi
 Critical przygotowane do zakwestionowania tego, co jest powiedziane przez rozmówcę
 pamięta , co zostało już powiedziane wcześniej i odnoszą się do tego, co zostało powiedziane , nie pytaj już omówione przez rozmówcę
 Interpretuje – podsumowując to, co zostało powiedziane
2 Dodatkowe kryteria :
 Balanced – nie mówić za dużo nie mówić zbyt mało
 Etycznie wrażliwe – zapewniarozmówca wie, jakiebadania są i jak dane będą traktowane
Zrób krótkie wprowadzenie celów badań i zapytać o kwestie poufności. Czyrozmówca jest w porządku z dzielenia jego / jej imię.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on VKEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on StumbleUponShare on TumblrShare on RedditPin on PinterestShare on LinkedIn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>