čeština – Czech

Projekt
ClimateTalks.Org jeprocesně orientovaná klima studie vnímané klimatu zkušenosti lidí po celém světě. Cílem je trojí:

1. . Pro zvýšení povědomí o klimatu na místní úrovni prostřednictvím konverzace a interakce s lidmi na základní úrovni . Všechny zúčastněné osoby jsou náhodně vybral . Po otevřeném dialogu o jejich zkušenosti a znalosti v oblasti klimatu , sezeměkoule nafouknuté jako rituál končící k rozhovoru. To je, abyzážitek nezapomenutelný a stimulovat další rozhovor s přáteli a rodinou později.

2. . Dokumentovat příběhy a spojit je do většího příběhu lidstva. Rozhovory jsou založeny na zásadách norského profesora Steinera Kvale na kvalitativních výzkumných metod , snadný , jasné a krátké otevřené otázky . (Viz seznam v dolní části stránky) . Tato webová stránka je první zastávka na ” cestě” dokumentovat příběhy a lidi za nimi . Webové stránky neobsahuje všechny příběhy , ale je zaměřena na proces projektu. Příběhy jsou ” uloženy ” na knihu později , a další plány se připravují . Do té doby , využívat obrázky z krásných lidí z celého světa : o)

3. . Sjednotit lidi z celého světa v pochopení výzev, kterým lidstvo čelí . To se děje prostřednictvím výstav a prezentací , kde se vysílala zdokumentované příběhy spolu s filmy a fotografie . Každý rok se projekt pokračuje na konferenci OSN o klimatu ( COP) a dělá výstavu . Ne jako součást oficiální konference , ale ve veřejném prostoru , jako náměstí nebo ulice . Na výstavách jsou pro lidi , lidí a v podstatě lidi : o) Takže pokudCOP OSN je shora dolů , tento projekt je zdola nahoru .

O mně:

IMG_3032

Jmenuji se Jens Louis Jaques valeur . Jsemumělec s titulem bakalář v Performance Design & Business od Roskilde University a magisterský titul v oboru Creative Leadership , inovace a podnikání z Kodaňské univerzity , IT- University a Danish Design School. Později jsem doplněna zájmových mistrovské klimatu studia na katedře antropologie,Katedra sociologie akatedry politologie na univerzitě v Kodani .

Jako umělec , pracoval jsem zhruba v tvůrčí oblasti . Z divadelních a tanečních představení, malé a velké měřítko instalace umění , film a hudební videa před a za kamerou , fotografování a malování …výtvarný projev je to, co je pro mě . Médium je irelevantní.

Motivace:

Můj otec , Ronny Jaques byl fotograf stále na cestách po světě, a zasadil semeno ve mně , aby učinili totéž . Jeho smrt vyvolala moje začátky jako světoběžníka . Nicméně jsem potřeboval účelu, pro mé cestě , a tak jsem začal klimatu projekt.

Se všemi top-down vědeckého materiálu v akademickém světě a na politické scéně ( s někdy latentní deduktivního uvažování ) , chtěl jsem, aby zdola nahoru induktivní přístup , zaměřit se na ” přízemí “, kde normální lidé žijí a pracují . A chtěl jsem být jen jeden člověk mluví k jinému člověku , vedeníkonverzace jednoduché a přímočaré . Chtěl bych se zeptat na dobu neurčitou otázky a říct tak málo, jak je to možné, nechat je mluvit já a tímto udržet konverzaci jako pravdivá a upřímná , jak je to možné. A tak to bylo o)

Proces :

Projekt byl zahájen z volně ve formě , se zaměřením na jen mluvit s lidmi o otázkách klimatu a místními problémy , ale vždy s ” uměleckým ” rituální zakončení nafukování po celém světě a brát jejich obraz. Nicméně, brzy jsem si uvědomil, že lidé mi říct, kde příběhy jsem neslyšel , a já jsem začal dokumentovat podrobněji a pojištění , že několik určitá otázka, kde požádal pokaždé , aby se ujistil, jsem si celý příběh a dělat příběhy srovnatelné.

O pět let později , kolem 500 + rozhovory se uskutečnily v 90 + zemích. Každý rozhovor je malý kousek skládačky . Puzzle, kde nevíte , coúplný obraz vypadá. Pomalu jsem začal vyvíjet puzzle dohromady a je to fascinující a zajímavé zjistit korelaci mezi rozhovorů , které jsou světy od sebe a zjistíte, že některá slova se používají téměř v každém rozhovoru.

Cíl:

Nemám rád uzamykání na určitý výsledek , ale spíše nechat proces av tomto případě příběhy ukazují cestu . Už jsem dělal výstavy pod názvem WorldUnite.Me , s fotografiemi každý rok kolem OSN COP setkání.

Od roku 2008 , miliony lidí viděli na výstavách po celém světě. Níže uvedené obrázky jsou z OSN COP15 v Kodani na náměstí City Hall , kde byly obrazy promítnuté na interaktivním 100 stop velkého světa , a na výstavě v noci, během 10 dnů delší konferenci OSN o klimatu .

ClimateTalks.Org OSN Cop 15 ClimateTalks.Org OSN COP15

 

V budoucnu bych mohl udělat knihu,Tablet – formát interakce , dokumentární, prezentace …. Čas ukáže : o) Zatím jsem stále zaměřila na rozhovoru : o)

( Jsem však hluboce inspirován “The Story of Stuff “, a jejich způsob vyprávění příběhu . Pokud jste ho ještě neviděli , měli byste . Najdete jej kliknutím přímo nad nebo jít na odkazech . )

———————————

Steiner Kvale :

Interview Guide: Kvale je 10 kritéria dobré tazatele (zdroj : Steinar Kvale rozhovorů:Úvod do metod kvalitativního výzkumu , 1996) :

 znalosti a seznámit s tématem rozhovoru
 Clear – otázky jsou jednoduché, snadné a krátké
 strukturovanou dát vysvětlení struktury a účelu pohovoru
 šetrné dát lidem dokončit to, co říkají
 Sensitive poslechnout dotazovanému
 Otevřete – odpověď na to, co je důležité pro dotazovaného
 řízení , by měl vědět, co potřebuje , aby zjistil , použijte otázky a výzvy
 Kritická připravená napadnout , co se říká o dotazovaného
 Pamatuje si , co již bylo řečeno dříve , a odkazují zpět na to, co bylo řečeno , se neptají již projednávány dotazovaného
 interpretuje , shrnuje , co bylo řečeno
2 Další kritéria :
 Vyvážený – nemluvit příliš nemluvit příliš málo
 eticky citlivá zajišťuje dotazovaný ví, co je výzkum o tom, jak se data budou zpracována
Udělejte si krátký úvod o účelu výzkumu a zeptejte se otázkami důvěrnosti údajů . Je dotazovaný je v pořádku se sdílením jeho / její jméno.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on VKEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on StumbleUponShare on TumblrShare on RedditPin on PinterestShare on LinkedIn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>