Slovenský – Slovak

projekt
ClimateTalks.Org je procesne orientovaná klíma štúdie vnímanej klímy skúsenosti ľudí po celom svete . Cieľom je trojaký :

1. . Pre zvýšenie povedomia o klimatických na miestnej úrovni prostredníctvom konverzácie a interakcie s ľuďmi na základnej úrovni . Všetky zúčastnené osoby sú náhodne vybral . Po otvorenom dialógu o ich skúsenosti a znalosti v oblasti klímy , sa zemeguľa nafúknuté ako rituál končiace k rozhovoru . To je , aby zážitok nezabudnuteľný a stimulovať ďalší rozhovor s priateľmi a rodinou neskôr .

2. . Dokumentovať príbehy a spojiť ich do väčšieho príbehu ľudstva . Rozhovory sú založené na zásadách nórskeho profesora Steinera Kvale na kvalitatívnych výskumných metód , jednoduchý , jasné a krátke otvorené otázky . ( Pozri zoznam v dolnej časti stránky ) . Táto webová stránka je prvá zastávka na ” ceste ” dokumentovať príbehy a ľudí za nimi . Webové stránky neobsahuje všetky príbehy , ale je zameraná na proces projektu . Príbehy sú ” uložené ” na knihu neskôr , a ďalšie plány sa pripravujú . Do tej doby , využívať obrázky z krásnych ľudí z celého sveta : o )

3. . Zjednotiť ľudí z celého sveta v pochopení úloh , ktorým ľudstvo čelí . To sa deje prostredníctvom výstav a prezentácií , kde sa vysielala zdokumentované príbehy spolu s filmami a fotografie . Každý rok sa projekt pokračuje na konferencii OSN o klíme ( COP ) a robí výstavu . Nie ako súčasť oficiálnej konferencie , ale vo verejnom priestore , ako námestia alebo ulice . Na výstavách sú pre ľudí , ľudí a v podstate ľudí : o ) Takže ak COP OSN je zhora nadol , tento projekt je zdola nahor .

O mne :

IMG_3032

Volám sa Jens Louis Jaques valeur . Som umelec s titulom bakalár v Performance Design & Business od Roskilde University a magisterský titul v odbore Creative Leadership , inovácie a podnikanie z Kodanskej univerzity , IT – University a Danish Design School . Neskôr som doplnená záujmových majstrovské klímy štúdia na katedre antropológie , Katedra sociológie a katedry politológie na univerzite v Kodani .

Ako umelec , pracoval som zhruba v tvorivej oblasti . Z divadelných a tanečných predstavení , malé a veľké mierka inštalácia umenia , film a hudobné videá pred a za kamerou , fotografovanie a maľovanie … výtvarný prejav je to , čo je pre mňa . Médium je irelevantné .

Motivácia :

Môj otec , Ronny Jaques bol fotograf stále na cestách po svete , a zasadil semeno vo mne , aby urobili to isté . Jeho smrť vyvolala moja začiatky ako svetobežníka . Avšak som potreboval účelu , pre mojej ceste , a tak som začal klímy projekt .

So všetkými top – down vedeckého materiálu v akademickom svete a na politickej scéne ( s niekedy latentný deduktívneho uvažovania ) , chcel som , aby zdola nahor induktívny prístup , zamerať sa na ” prízemí ” , kde normálny ľudia žijú a pracujú . A chcel som byť len jeden človek hovorí k inému človeku , vedenie konverzácie jednoduché a priamočiare . Chcel by som sa spýtať na dobu neurčitú otázky a povedať tak málo , ako je to možné , nechať ich hovoriť ja a týmto udržať konverzáciu ako pravdivá a úprimná , ako je to možné . A tak to bolo o )

Proces :

Projekt sa začal z voľne vo forme , so zameraním na len hovoriť s ľuďmi o otázkach klímy a miestnymi problémami , ale vždy s ” umeleckým ” rituálne zakončenie nafukovanie po celom svete a brať ich obraz . Avšak , čoskoro som si uvedomil , že ľudia mi povedať , kde príbehy som nepočul , a ja som začal dokumentovať podrobnejšie a poistenie , že niekoľko určitá otázka , kde požiadal zakaždým , aby sa ubezpečil , som si celý príbeh a robiť príbehy porovnateľné .

O päť rokov neskôr , okolo 500 + rozhovory sa uskutočnili v 90 + krajinách . Každý rozhovor je malý kúsok skladačky . Puzzle , kde neviete , čo úplný obraz vyzerá . Pomaly som začal vyvíjať puzzle dohromady a je to fascinujúce a zaujímavé zistiť koreláciu medzi rozhovorov , ktoré sú svety od seba a zistíte , že niektoré slová sa používajú takmer v každom rozhovore .

Cieľ :

Nemám rád uzamykanie na určitý výsledok , ale skôr nechať proces av tomto prípade príbehy ukazujú cestu . Už som robil výstavy pod názvom WorldUnite.Me , s fotografiami každý rok okolo OSN COP stretnutie .

Od roku 2008 , milióny ľudí videli na výstavách po celom svete . Nižšie uvedené obrázky sú z OSN COP15 v Kodani na námestí City Hall , kde boli obrazy premietnuté na interaktívnom 100 stôp veľkého sveta , a na výstave v noci , počas 10 dní dlhšia konferenciu OSN o klíme .

ClimateTalks.Org OSN Cop 15 ClimateTalks.Org OSN COP15

 

V budúcnosti by som mohol urobiť knihu , Tablet – formát interakcie , dokumentárne , prezentácie …. Čas ukáže : o ) Zatiaľ som stále zamerala na rozhovore : o )

( Som však hlboko inšpirovaný ” The Story of Stuff ” , a ich spôsob rozprávania príbehu . Ak ste ho ešte nevideli , mali by ste . Nájdete ho kliknutím priamo nad alebo ísť na odkazoch . )

———————————

Steiner Kvale :

Interview Guide : Kvale je 10 kritériá dobrej anketára ( zdroj : Steinar Kvale rozhovorov : Úvod do metód kvalitatívneho výskumu , 1996 ) :

 vedomosti a oboznámiť s témou rozhovoru
 Clear – otázky sú jednoduché , ľahké a krátke
 štruktúrovanú dať vysvetlenie štruktúry a účelu pohovoru
 šetrné dať ľuďom dokončiť to , čo hovoria
 Sensitive vypočuť dotazovanému
 Otvorte – odpoveď na to , čo je dôležité pre respondenta
 riadenie , by mal vedieť , čo potrebuje , aby zistil , použite otázky a výzvy
 Kritická pripravená napadnúť , čo sa hovorí o respondenta
 Pamätá si , čo už bolo povedané predtým , a odkazujú späť na to , čo bolo povedané , sa nepýtajú už prerokované respondenta
 interpretuje , sumarizuje , čo bolo povedané
2 Ďalšie kritériá :
 Vyvážený – nehovoriť príliš nehovoriť príliš málo
 eticky citlivá zaisťuje respondent vie , čo je výskum o tom , ako sa dáta budú spracované
Urobte si krátky úvod o účele výskumu a opýtajte sa otázkami dôvernosti údajov . Je respondent je v poriadku so zdieľaním jeho / jej meno .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *