čeština – Czech

Projekt
ClimateTalks.Org jeprocesně orientovaná klima studie vnímané klimatu zkušenosti lidí po celém světě. Cílem je trojí:

1. . Pro zvýšení povědomí o klimatu na místní úrovni prostřednictvím konverzace a interakce s lidmi na základní úrovni . Všechny zúčastněné osoby jsou náhodně vybral . Po otevřeném dialogu o jejich zkušenosti a znalosti v oblasti klimatu , sezeměkoule nafouknuté jako rituál končící k rozhovoru. To je, abyzážitek nezapomenutelný a stimulovat další rozhovor s přáteli a rodinou později.

2. . Dokumentovat příběhy a spojit je do většího příběhu lidstva. Rozhovory jsou založeny na zásadách norského profesora Steinera Kvale na kvalitativních výzkumných metod , snadný , jasné a krátké otevřené otázky . (Viz seznam v dolní části stránky) . Tato webová stránka je první zastávka na ” cestě” dokumentovat příběhy a lidi za nimi . Webové stránky neobsahuje všechny příběhy , ale je zaměřena na proces projektu. Příběhy jsou ” uloženy ” na knihu později , a další plány se připravují . Do té doby , využívat obrázky z krásných lidí z celého světa : o)

3. . Sjednotit lidi z celého světa v pochopení výzev, kterým lidstvo čelí . To se děje prostřednictvím výstav a prezentací , kde se vysílala zdokumentované příběhy spolu s filmy a fotografie . Každý rok se projekt pokračuje na konferenci OSN o klimatu ( COP) a dělá výstavu . Ne jako součást oficiální konference , ale ve veřejném prostoru , jako náměstí nebo ulice . Na výstavách jsou pro lidi , lidí a v podstatě lidi : o) Takže pokudCOP OSN je shora dolů , tento projekt je zdola nahoru .

O mně:

IMG_3032

Jmenuji se Jens Louis Jaques valeur . Jsemumělec s titulem bakalář v Performance Design & Business od Roskilde University a magisterský titul v oboru Creative Leadership , inovace a podnikání z Kodaňské univerzity , IT- University a Danish Design School. Později jsem doplněna zájmových mistrovské klimatu studia na katedře antropologie,Katedra sociologie akatedry politologie na univerzitě v Kodani .

Jako umělec , pracoval jsem zhruba v tvůrčí oblasti . Z divadelních a tanečních představení, malé a velké měřítko instalace umění , film a hudební videa před a za kamerou , fotografování a malování …výtvarný projev je to, co je pro mě . Médium je irelevantní.

Motivace:

Můj otec , Ronny Jaques byl fotograf stále na cestách po světě, a zasadil semeno ve mně , aby učinili totéž . Jeho smrt vyvolala moje začátky jako světoběžníka . Nicméně jsem potřeboval účelu, pro mé cestě , a tak jsem začal klimatu projekt.

Se všemi top-down vědeckého materiálu v akademickém světě a na politické scéně ( s někdy latentní deduktivního uvažování ) , chtěl jsem, aby zdola nahoru induktivní přístup , zaměřit se na ” přízemí “, kde normální lidé žijí a pracují . A chtěl jsem být jen jeden člověk mluví k jinému člověku , vedeníkonverzace jednoduché a přímočaré . Chtěl bych se zeptat na dobu neurčitou otázky a říct tak málo, jak je to možné, nechat je mluvit já a tímto udržet konverzaci jako pravdivá a upřímná , jak je to možné. A tak to bylo o)

Proces :

Projekt byl zahájen z volně ve formě , se zaměřením na jen mluvit s lidmi o otázkách klimatu a místními problémy , ale vždy s ” uměleckým ” rituální zakončení nafukování po celém světě a brát jejich obraz. Nicméně, brzy jsem si uvědomil, že lidé mi říct, kde příběhy jsem neslyšel , a já jsem začal dokumentovat podrobněji a pojištění , že několik určitá otázka, kde požádal pokaždé , aby se ujistil, jsem si celý příběh a dělat příběhy srovnatelné.

O pět let později , kolem 500 + rozhovory se uskutečnily v 90 + zemích. Každý rozhovor je malý kousek skládačky . Puzzle, kde nevíte , coúplný obraz vypadá. Pomalu jsem začal vyvíjet puzzle dohromady a je to fascinující a zajímavé zjistit korelaci mezi rozhovorů , které jsou světy od sebe a zjistíte, že některá slova se používají téměř v každém rozhovoru.

Cíl:

Nemám rád uzamykání na určitý výsledek , ale spíše nechat proces av tomto případě příběhy ukazují cestu . Už jsem dělal výstavy pod názvem WorldUnite.Me , s fotografiemi každý rok kolem OSN COP setkání.

Od roku 2008 , miliony lidí viděli na výstavách po celém světě. Níže uvedené obrázky jsou z OSN COP15 v Kodani na náměstí City Hall , kde byly obrazy promítnuté na interaktivním 100 stop velkého světa , a na výstavě v noci, během 10 dnů delší konferenci OSN o klimatu .

ClimateTalks.Org OSN Cop 15 ClimateTalks.Org OSN COP15

 

V budoucnu bych mohl udělat knihu,Tablet – formát interakce , dokumentární, prezentace …. Čas ukáže : o) Zatím jsem stále zaměřila na rozhovoru : o)

( Jsem však hluboce inspirován “The Story of Stuff “, a jejich způsob vyprávění příběhu . Pokud jste ho ještě neviděli , měli byste . Najdete jej kliknutím přímo nad nebo jít na odkazech . )

———————————

Steiner Kvale :

Interview Guide: Kvale je 10 kritéria dobré tazatele (zdroj : Steinar Kvale rozhovorů:Úvod do metod kvalitativního výzkumu , 1996) :

 znalosti a seznámit s tématem rozhovoru
 Clear – otázky jsou jednoduché, snadné a krátké
 strukturovanou dát vysvětlení struktury a účelu pohovoru
 šetrné dát lidem dokončit to, co říkají
 Sensitive poslechnout dotazovanému
 Otevřete – odpověď na to, co je důležité pro dotazovaného
 řízení , by měl vědět, co potřebuje , aby zjistil , použijte otázky a výzvy
 Kritická připravená napadnout , co se říká o dotazovaného
 Pamatuje si , co již bylo řečeno dříve , a odkazují zpět na to, co bylo řečeno , se neptají již projednávány dotazovaného
 interpretuje , shrnuje , co bylo řečeno
2 Další kritéria :
 Vyvážený – nemluvit příliš nemluvit příliš málo
 eticky citlivá zajišťuje dotazovaný ví, co je výzkum o tom, jak se data budou zpracována
Udělejte si krátký úvod o účelu výzkumu a zeptejte se otázkami důvěrnosti údajů . Je dotazovaný je v pořádku se sdílením jeho / její jméno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *