Polski – Polish

Projekt
ClimateTalks.Org jestzorientowana na proces badania klimatu postrzeganego doświadczenia klimatu ludzi na całym świecie. Celem jest trojaki :

1 . Aby zwiększyć świadomość klimatu lokalnie poprzez rozmowy i interakcji z ludźmi na poziomie podstawowym . Wszystkie osoby , które są losowo wybrał . Po otwartego dialogu na temat ich doświadczeń i zrozumienia klimatu ,świat świata jest zawyżona jako rytuał kończący się rozmowie . To jest, abydoświadczenie niezapomniane i stymulować dalszy rozmowy z przyjaciółmi i rodziną w przyszłości.

2 . Aby udokumentować historie i zjednoczyć je w większej historii ludzkości. Wywiady są oparte na zasadach norweski profesor Steiner Kvale jakościowych metod badawczych , z łatwym , jasne i krótkie pytania otwarte . ( Lista znajduje się na dole strony) . Ta strona internetowa jest pierwszym przystankiem na ” drodze” dokumentowania historii i ludzie za nimi. Strona nie zawiera wszystkie historie , ale koncentruje się na procesie realizacji projektu. Historie są ” zapisane ” w książce później , a inne plany są w przygotowaniu . Do tego czasu korzystają z obrazów pięknych ludzi z całego świata : o)

3 . Aby zjednoczyć ludzi z całego świata, w zrozumieniu ludzi wyzwań stoi . Odbywa się to poprzez wystawy i prezentacje , gdzie udokumentowane historie wraz z filmów i zdjęć są przekazywane . Każdego rokuprojekt idzie do Konferencji Klimatycznej ONZ ( COP) i robi wystawę . Nie jako część oficjalnej konferencji , ale w publicznym miejscu , jak plac lub ulicę . Wystawy są dla ludzi , ludzi i przede wszystkim przez ludzi : o) Więc jeśliCOP ONZ jest z góry na dół , ten projekt jest Bottom- up .

O mnie:

IMG_3032

Nazywam się Jens Louis Jaques Valeur . Jestem artystą z tytułem magistra w projektowanie i wykonanie Biznes z Roskilde University oraz tytuł magistra w Creative Leadership , Innowacji i Przedsiębiorczości z Uniwersytetu w Kopenhadze , IT – University i Duńskiej Szkoły Wzornictwa . Później ja uzupełniona ukierunkowanymi mistrzowskich w badaniach klimatu na Wydziale Antropologii ,Wydział Socjologii iWydziału Nauk Politycznych na uniwersytecie w Kopenhadze .

Jako artysta , pracowałem szeroko w dziedzinie twórczej . Od teatralne i taneczne , małe i duże skalę instalacji artystycznych , filmów i wideoklipów z przodu iz tyłu kamery, fotografii i malarstwa …twórczej wypowiedzi jest to, co jest ważne dla mnie. Średnie , jest bez znaczenia .

Motywacja:

Mój ojciec , Ronny Jaques , był fotografem zawsze podróżuje po świecie , a on zasiał ziarno w mnie do tego samego. Jego śmierć wywołała moje początki jako podróżnik . Jednak muszę cel mojej podróży, i tak zacząłem projekt klimatu.

Z wszystkich top-down materiału naukowego w świecie akademickim i na arenie politycznej ( z czasem utajone rozumowania dedukcyjnego ) , chciałem zrobić oddolne indukcyjne podejście , koncentrując się na ” parterze “, gdzie zwykli ludzie żyją i pracują . A ja chciałem być tylko jeden człowiek mówi do drugiego człowieka , prowadzeniakonwersacji proste i prosto do przodu . Prosiłbym pytania otwarte i powiedzieć jak najmniej , pozwalając im nie mówić , i niniejszym utrzymanie rozmowy jako prawdomówny i uczciwy , jak to możliwe . I tak było , o)

Proces:

Projekt rozpoczął się luzem w formie , z naciskiem na tylko mówić ludziom o kwestiach klimatycznych i wyzwań lokalnych , ale zawsze z “artystycznym” rytuałem kończącym napełniane po świecie i biorąc ich obraz . Ja jednak szybko zorientował się, że ludzie, którym opowiadał mi historie, nie słyszałem wcześniej i zacząłem dokumentowania szczegółowo i ubezpieczenia , żeniewielu pewne pytanie, gdzie poprosił każdym razem , aby upewnić się, mam całą historię i sprawiają, że opowieści porównywalne.

Pięć lat później, około 500 + rozmowy miały miejsce w 90 + krajach . Każda rozmowa jestmały kawałek układanki . Logiczna, w której nie wiesz, copełny obraz wygląda. Ja powoli umieścić zagadkę razem i to jest fascynujące i interesujące znaleźć korelację pomiędzy rozmowami , które są światy i znaleźć , że niektóre słowa są używane w niemal każdej rozmowie .

Cel :

Nie podoba mi się zamek na pewien wynik, ale pozwalając procesu iw tym przypadku opowieści pokazują drogę . Jestem już robi wystawy pod WorldUnite.Me nazwa , ze zdjęciami co roku około spotkaniach ONZ COP .

Od 2008 roku , miliony ludzi widzieliście wystawach na całym świecie. Poniższe zdjęcia są zONZ COP15 w Kopenhadze na Placu Ratuszowym , gdzie zdjęcia zostały wyniesione na interaktywnej 100 stóp świecie duży, a na wystawie w nocy w ciągu 10 dni dłuższy Konferencji Klimatycznej ONZ .

ClimateTalks.Org ONZ COP 15 ClimateTalks.Org ONZ COP15

 

W przyszłości może zrobię książkę,Tablet -format interakcja , dokumentalną , prezentacje …. Czas pokaże : o) Na razie jestem nadal koncentruje się w rozmowach : o)

( Jestem jednak głęboko inspirowany przez ” The Story of Stuff “, a ich sposób opowiadania historii . Jeśli nie widziałeś , powinieneś. Można go znaleźć klikając prawym powyżej lub przechodząc do sekcji linki . )

———————————

Steiner Kvale :

Wywiad Guide: Kvale za 10 kryteriów dobrego wywiad ( źródło: wywiady Steinar Kvale :Wprowadzenie do metod jakościowych badań 1996 ) :

 Kompetentny i zaznajomieni z tematem wywiadu
 Usuń – pytania są proste, łatwe i krótkie
 Structured – dać wyjaśnienie struktury i celu przesłuchania
 łagodny – niech ludzie dokończyć to, co mówią
 Sensitive – słuchać rozmówcy
 Otwórz – reakcja na to, co jest ważne dla rozmówcy
 Mocne – powinien wiedzieć, czego potrzebuje , aby dowiedzieć się , użyj na pytania i podpowiedzi
 Critical przygotowane do zakwestionowania tego, co jest powiedziane przez rozmówcę
 pamięta , co zostało już powiedziane wcześniej i odnoszą się do tego, co zostało powiedziane , nie pytaj już omówione przez rozmówcę
 Interpretuje – podsumowując to, co zostało powiedziane
2 Dodatkowe kryteria :
 Balanced – nie mówić za dużo nie mówić zbyt mało
 Etycznie wrażliwe – zapewniarozmówca wie, jakiebadania są i jak dane będą traktowane
Zrób krótkie wprowadzenie celów badań i zapytać o kwestie poufności. Czyrozmówca jest w porządku z dzielenia jego / jej imię.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *