Türk – Turkish

Proje
ClimateTalks.Orgdünyada insanların algılanan iklim deneyimi bir süreç odaklı iklim çalışmadır. Amaç üç bölümden oluşmaktadır :

1 . Temel düzeyde insanlarla konuşma ve etkileşim yoluyla yerel iklim bilincini artırmak için . Katılan tüm insanlar rastgele toplanır . Deneyimlerini ve iklim anlayışı hakkında açık bir iletişim sonra , bir dünya kürekonuşma biten bir ritüel olarak şişirilir. Budeneyimi unutulmaz yapmak ve daha sonra arkadaşlarınızla ve ailenizle sürekli konuşma teşvik etmektir .

2 . Hikayeler belge ve insanlığın daha büyük bir hikaye onları birleştirmek için . Görüşmeler , kolay net ve kısa açık uçlu sorular ile Nitel Araştırma Yöntemleri , üzerinde Norveç profesör Steiner Kvale en Principales dayanmaktadır . ( Sayfanın altındaki listeye bakın ) . Bu web sitesi arkalarındaki hikayeler ve insanlar belgeleyen”yol ” ilk durağı . Web sitesi tüm hikayeleri içermez , ancak proje süreci üzerine odaklanır . Hikayeler daha sonra bir kitap için ” kayıtlı ” ve başka planları boru hattı vardır . O) : O zamana kadar , dünyanın dört bir yanındangüzel insanların görüntülerin keyfini çıkarın

3 . Zorlukları insanlığın bir anlayış içindedünyanın her yerinden insanlar birleştirmek için karşı karşıya. Bu film ve fotoğrafları ile birlikte belgelenmiş hikayeler geçirilen sergi ve sunumlar yapılır. Her yıl proje BM İklim Konferansı ( COP ) gider ve bir sergi yapar . Değil resmi Konferans bir parçası olarak , ancak bir kamu alanında , bir kare veya sokak gibi . BM COP Yukarıdan aşağıya ise, bu proje Aşağıdan yukarıya yani ) o :sergiler insanlar tarafındaninsanlar ve aslında , halk içindir .

Hakkımda:

IMG_3032

Benim adım Jens Louis Valeur Jaques olduğunu. Ben Performans Tasarım ve İş Roskilde Üniversitesi ve Yaratıcı Liderlik , Yenilik ve Kopenhag Üniversitesi Girişimcilik ,IT – Üniversitesi ve Danimarka Tasarım Okulu’nda yüksek lisans dalında lisans ile bir sanatçıyım . Daha sonra Antropoloji , Sosyolojibölümü ve Kopenhag Üniversitesi Siyaset BilimiBölümübölümünde İklim çalışmalarda odaklı ustalık ile takviye var .

Bir sanatçı olarak , ben yaratıcı alanda genel olarak çalıştım . Tiyatro ve dans gösterileri , küçük ve büyük ölçekli sanat tesisler , film ve önünde ve kamera , fotoğraf ve resim arkasında müzik videoları …yaratıcı ifade benim için önemli olan . Orta ilgisi yoktur .

motivasyon :

Babam , Ronny Jaques , her zaman dünya seyahat bir fotoğrafçı olduğunu ve o aynı şeyi bana bir tohum dikti. Ölümü bir dünya gezgin olarak benim başlangıçlar yol açtı . Ancak benim yolculuk için amaç ihtiyacı vardı ve bu yüzden benim iklim projesi başladı .

Akademik dünyada ve siyasi alanda ( onun bazen gizli tümdengelim ile ) tüm yukarıdan aşağıya bilimsel malzeme ile, normal insanlar yaşamak ve çalışmak” zemin ” odaklanan , aşağıdan yukarıya endüktif yaklaşım yapmak istedim . Ve ben sadece bir insan , başka bir insan konuşurkenkonuşma basit tutmak ve yalındır olmak istedim . Ben açık uçlu soru sormak vekonuşma yapmak ve burada doğru ve mümkün olduğunca dürüst olarak konuşma tutmak icar , mümkün olduğu kadar az söyleyebilirim . Ve bu yüzden vardı; o)

Süreci :

Proje ama her zaman dünya şişirme ve fotoğraf çekimi sona ermesi” sanatsal ” ritüel ile , sadece iklim sorunları ve yerel sorunlar hakkında insanlarla konuşurken odaklanarak , şeklinde gevşek başladı . Ancak, yakında insanları bana daha önce duymamıştım hikayeler anlatmak olduğunu fark etti , ve ben daha ayrıntılı olarak belgeleyen ve her zaman sorulan bir kaç belli bir soru , ben tam hikaye var emin olmak ve hikayeler karşılaştırılabilir yapmak için sigortalanması başladı.

Beş Yıllar sonra , yaklaşık 500 + konuşmaları 90 + ülkede yer almıştır . Her konuşma bir bulmaca küçük bir parçasıdır . Eğer tam resim gibi görünüyor bilmiyorum bir bulmaca. Yavaş yavaş birlikte bulmaca koymak başladı ve büyüleyici ve ayrı dünyalardan ve bazı kelimeler hemen hemen her konuşma kullanılan bulmak konuşmaları arasında korelasyon bulmak için ilginç .

Amaç :

Belirli bir sonuç üzerinde kilitleme değil, süreç izin sevmiyorum ve bu durumda hikayeleri yol göstermek . Zaten BM COP toplantıları etrafında her yıl fotoğraflarla , adı WorldUnite.Me altında sergiler yapıyorum .

2008 yılından bu yana , milyonlarca insan dünyada Sergiler gördük . Aşağıdaki resimler Kopenhag’daki BM COP15 gelen görüntüleri interaktif 100 ayak büyük dünya üzerinde tahmin edildi Belediye Meydanı , , ve10 gün boyunca BM İklim Konferansı sırasında gece sergilenmektedir.

ClimateTalks.Org BM Cop 15 ClimateTalks.Org BM COP15

 

Gelecekte bir kitap , bir Tablet – biçim etkileşimi , belgesel , sunum yapmak olabilir …. Zaman gösterecek : o) Şimdilik hala konuşmaları odaklanmış am : o)

( Ancak, derin “Şeylerin Hikayesi ” , ve bir hikaye anlatmaya tarzlarını ilham alıyorum. Bunu görmediyseniz , gerekir. Haklısınız yukarıda tıklayarak veya bağlantıları bölümüne giderek bulabilirsiniz . )

———————————

Steiner Kvale :

Görüşme Kılavuzu : iyi bir görüşmeci Kvale en 10 kriterleri ( kaynak : Steinar Kvale Röportajlar : 1996 Nitel Araştırma Yöntemleri Bir ​​Giriş ) :

 Bilgili ve görüşmenin konu ile tanıdık
 Clear- soruları , basit, kolay ve kısa
Görüşmenin yapısı ve amacı  Yapısal vermek açıklama
 Gentle -let insanların dediklerini bitirmek
mülakat Hassas – dinle
Mülakat için önemlidir ne  açın – cevap
 Direksiyon gereken dışarı bulmak gerekiyor biliyorum, soruları kullanın ve sorar
Mülakat tarafından söylenenlerin meydan  Kritik hazırlanmış
 hatırlar – ne zaten daha önce söylenmiştir ve söylenmiş olanları geri bakın vardır , zaten mülakat tarafından ele sorular sormayın
 söylenmiştir ne özetleyerek yorumlayabilir -by
2 Ek kriterler :
 Dengeli – çok fazla çok az konuşmak için değil konuşmak
 Etikgörüşülen araştırma hakkında ne olduğunu bilir ve nasılveri kabul edilecektir duyarlı – sağlar
Araştırmanın amacı kısa bir giriş yapın ve gizlilik sorunları hakkında bilgi alın . Mülakat onun / onun adı paylaşan ile gayet iyi olduğunu .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *